Báránycomb Pékné módra
A combot hártyáitól megtisztítjuk, majd a húst a lábszár végződésénél körbevágjuk, hogy szépen lesülhessen a csontról.
A combot hártyáitól megtisztítjuk, majd a húst a lábszár végződésénél körbevágjuk, hogy szépen lesülhessen a csontról.
A megtisztított, megmosott, szárazra törölt kecskecombokat bőkezűen sózzuk, borsozzuk, és egy nagy tűzálló edénybe tesszük.
A húst összekeverjük egy tálban, hozzáadjuk a lila hagymát, a fokhagymát, a friss és szárított fűszereket, sózzuk. Nedves kézzel kb. 5 cm-es hengereket formázunk a húsmasszából.
A báránycsülköket előző nap, dörzsöljük be a friss rozmaringgal, majd kenjük be az édes chiliszósszal. Egy műanyag dobozkába helyezzük el a húsokat.
Egy nagy tapadásmentes serpenyőben szárazon megpirítjuk a darált húst 2 teáskanál szárított fűszerrel vagy oregánóval és napon szárított paradicsommal 6-8 percig, amíg a hús meg nem sül.
Székelyudvarhelyen a múlt század első felében a szejkei borvíz és a Ferenczy-féle bárányflekken volt a leghíresebb, amit a Korona vendéglőben készítettek, amelynek konyhája messze földön híres volt
Bedörzsöljük a húsdarabokat sóval és az összemorzsolt bazsalikomlevelekkel. Egy tepsibe rakjuk a szükség szerint megtisztított, cikkekre vágott vöröshagymát, paradicsomot, paprikát.
Enyhén besóztam, borsoztam és vadhoz való szegfűborsos-borókabogyós fűszerkeverékkel is meghintettem, ami jól illik a bárány ízéhez.
A felszeletelt báránygerincet legalább egy napon át pácoljuk, vöröshagymás, fokhagymás, borsos, sós, balzsamecetes páclében.
4 evőkanál olívaolajból, a paprikakrémből, a zúzott fokhagymából, apróra vágott rozmaringból, sóból, borsból páclevet készítünk, és a bárányborda szeleteket beleforgatva ebben hagyjuk állni egy éjs